Yeni nesil yataklar yıkanabilir özelliğe sahiptir. Daha önceki yıllarda yatak yıkama uygulaması yok denecek kadar azdı. Ancak son yıllarda yeni üretilen yatakların yıkanabilmesi sağlığımız açısından önemli bir faktördür. Her yıl düzenli olarak yataklarımızı yıkatmamız uygun olacaktır.

Yatak Yıkama veya Buharlı Yatak Yıkama Nedir?

Yataklarımızın 140 derecelik sıcak buhar ile antibakteriyel yıkanması işlemidir. İlk önce yatağa ilaçlı su verilir. Devamında karcher marka sıcak buhar uygulaması yapılır. Hemen arkasından vakumlama işlemi yapılır. Verilen ilaçlı su alınır. Tekrar temiz su verilerek durulama işlemi gerçekleştirilir. Leke olan kısımlar duruma göre tekrar tekrar yıkanır ve durulanır.

Buharlı yıkama yöntemi ile yıkanmış olan yataklar da bakteri barınamaz. Mite, bakteri, kir, leke, toz gibi gözle görülen veya görülmeyen sağlığımız açısından oldukça tehlikeli tüm etkenleri buharlı yıkama yöntemi ile kaldırmış oluyoruz. Özellikle yaz aylarında yataklarımızda oldukça fazla ter lekeleri oluşur. Bu lekeler hem görsel açıdan hem de koku açısından bizi rahatsız eder. Bütün bunlardan kurtulmak mümkün.  

Yatağımı Yıkatırsam Zarar Görür Mü?

Tabi ki hayır. Aksine yatağımızı her yıl düzenli olarak yıkatmamız gerekiyor. Yıkama esnasında yapılan buhar yatağa zarar vermez. Lekeleri çıkarma noktasında fırça kullanılabilir. Fırçanın yumuşak uçlu olması gerekir. Ama her yatakta fırça kullanılmaz. Fırça kullanılmasına yatağı yıkayan personel karar verir. Yatağın kumaş yapısı ve leke durumu göz önünde bulundurulur. Kullanılan şampuan yatak için özel tasarlandığı için bu noktada da herhangi bir problem bulunmuyor.

edakoltukyikama.com/instagram sayfamızda yatak yıkama ile ilgili görsel mevcut olup, çalışmalarımızı takip edebilirsiniz.

Bizimle iletişim kurun..

Yatak Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şimdi Ara