Evimizde sürekli olarak kullandığımız koltuklarımızın üzerinde zaman zaman kir ve lekeler oluşmaktadır. Çocuk bulunan ailelerde koltuk yüzeylerine yemek, süt, meyve suyu gibi gıdaların döküldüğüne sıklıkla rastlıyoruz. Buharlı koltuk yıkama yöntemi ile bu problemlerden tamamıyla kurtulmuş oluyoruz.

Firmamız edakoltukyikama uygulamış olduğu 140 derecelik sıcak buhar ile koltuklarınızı ilk gün ki  gibi tertemiz yapıyor. Peki bu işlem nasıl yapılıyor, aşamaları nelerdir?

1.Aşama: (Yıkama Pozisyonu)

Yıkama esnasında yerlerin ıslanmaması birinci ve en önemli husustur. Laminatların  su alıp zarar görmemesine dikkat ederiz. Aşağıdaki görselde görüldüğü üzere..

2.Aşama: (Islatma)
Bu aşamada karcher marka yeni nesil cihazımız ile ilaçlı suyu koltuğa veririz. Su içerisinde kullanmış olduğumuz ilaç leke çözücü özelliğe sahiptir. İlaç, koltuk kumaşları için özel olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle kumaşlarda renk solması gibi olaylar kesinlikle görülmez.

3.Aşama: (Buhar, Köpük, Fırça)

Islanmış olan koltuklar 140 derecelik buhar ile derinlemesine temizlenir. Sıcak buhar ve Bu sırada vermiş olduğumuz ilave leke çözücü ile koltuk yüzeylerinde bulunan kalıtsal kir ve lekeler çözülmektedir. Bu aşamada gerekli görüldüğünde fırça kullanılabilir. Fırça her kumaşta kullanılmaz. Koltuktaki lekelerin ve koltuğun durumuna göre fırça yapılmasına ilgili personel karar verir. 

4.Aşama: (Vakumlama)

Bu aşamada koltukta bulunan kir ve lekeler vakumlama yöntemi ile alınır. Buhar ve fırçanın ne denli etkili olduğunu bu aşama da fark ederiz. Vakumlama işlemi yeni nesil cihazlar ile gerçekleştirildiği için ‘kuruma’ erken olur. Kış aylarında kuruma süresi 12-24 saat arasında değişirken, yaz aylarında 3-6 saat te kuruma gerçekleşir. Geçmiş yıllarda eski tip cihazlar ile yapılan yıkama süreleri 2-3 gün sürmekte idi. Şu anda kuruma problemi ortadan kalkmıştır. İster yaz, ister kış aylarında koltuklarınızı rahatlıkla yıkatabilirsiniz.

5.Aşama: (Durulama, Kurutma)
Son aşamada durulama ve kurutma işlemi yapılır. Yıkanmış olan koltuğa temiz su verilerek tekrar vakumlanır. Bu sırada koltuğun temizlendiğinden emin olunur. Kir, leke kontrolü yapılır. Müdahale isteyen bölge varsa tekrar buhar yapılarak tekrar yıkama işlemi yapılır.

6.Sonuç: (Müşteri Memnuniyeti)
Bu noktada önemli olan müşteri memnuniyetidir. Yukarıda sıraladığımız tüm işlemler disiplin ve özveri çerçevesinde yerine getirilir. Sosyal medya hesaplarımızdan, özellikle instagram.com/edakoltukyikama adresimizden çalışmalarımızı takip edebilir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Buharlı Koltuk Yıkama Nedir? Koltuk Yıkama Aşamaları Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şimdi Ara